Lietotāju novērtējums: 5 / 5

Zvaigzne aktīvaZvaigzne aktīvaZvaigzne aktīvaZvaigzne aktīvaZvaigzne aktīva
 

 

Gandrīz pasaka

 

    Izlavījusies laukā no pilij līdzīgā savrupnama, pa lampiņu izgaismotu taciņu steigšus devos dziļāk parkā. Atbraucot biju ievērojusi tur vīteņaugiem noaugušu lapeni, kurā nu gribēju patverties, līdz izdomātu, kā rīkoties tālāk.

     Sirds uztraukumā pukstēja kā mednieku vajātai stirnai. Cerēju, ka man neviens neseko, lai gan biju droša, ka drīz vien manu prombūtni kāds pamanīs. Vismaz Einārs, mājas saimnieks un mans priekšnieks vienā personā, noteikti. Bet līdz tam vajadzēja vēl mirkli atelpas!

     Piekrītot pavadīt bosu uz saviesīgu vakarēšanu ar biznesa partneriem, man nebija ne jausmas, ka pasākums viņa ārpilsētas īpašumā būs tik neoficiāls. Pēc aptuvenām aplēsēm, Eināra namā varēja būt sapulcējušies aptuveni pussimts viesu. Lai gan tie – sabiedrībā vairāk vai mazāk zināmi uzņēmēji un pat daži ievērojami politiķi – bija tērpušies glaunos uzvalkos un dāmas vakarkleitās, šis vakars vērtās tā, ka man ne reizi vien radās bažas, vai lietišķi darījumi tiek apspriesti šādā gaisotnē. Vienu telpu pildīja bagātīgi klāti galdi un brīvs laukums dejošanai, citā iekārtojies improvizēts kazino ar pokergaldiem, bet vēl kādā publika, laiski izlaidusies buduāru tipa dīvāniņos, baudīja kabarē priekšnesumu.

     Pasākums vairāk atgādināja bagātnieku ballīti ar pamatīgu izēšanos un izdzeršanos, kam asumu piešķiļ vieglas uzvedības meičas. Tādas saskatīju ne tikai trūcīgi ģērbtajās oficiantēs, kuras priekšautiņu kabatiņās stūķēja ne mazums dažādu krāsu banknošu, bet pat elegantajās kungu pavadonēs, kuru vecums vedināja domāt, ka tās drīzāk ir mīļākās, ne laulātās draudzenes. Visu vaļīgā izturēšanās lika justies neērti, jo mani un Eināru nesaistīja tik familiāras attiecības. Lai gan nojautu, ka šķirtenim simpatizēju, mūsu līdzšinējā saskarsme bija stingri lietišķa. Bet nu jau es sāku šaubīties, vai šefa nolūki ir tik nevainīgi. Pāris reižu, kad ar darījumu partneriem tērzējām par visu un neko, viņš mēģināja mani ieglaust savā azotē, bet, kad dejojām, bosa roka dažbrīd noslīdēja zemāk par pieklājīgi pieļaujamo augstumu. Sākumā es norakstīju to uz izdzertā alkohola daudzumu, taču, uzmanības apliecinājumiem kļūstot ciešākiem un tiešākiem, sāku satraukties.

 Tālākie notikumi atrodami grāmatā: