Lietotāju novērtējums: 5 / 5

Zvaigzne aktīvaZvaigzne aktīvaZvaigzne aktīvaZvaigzne aktīvaZvaigzne aktīva
 

 

Sadzintarotā…

 

       Signe stāvēja pie medaini stiklotās sienas “Lielā dzintara” sestajā stāvā un vērās laukā novembra tumsā, gaidīdama, kad no pīppauzes atnāks vīrs, lai pēc starpbrīža abi atgrieztos Liepājas jaunās koncertzāles Lielajā zālē, kur notika svinīgās atklāšanas pasākums ar valsts augstākajām amatpersonām un citām prominencēm. Mūzika, kas tur skanēja, meitenei šķita pārāk avangardiska muzikāli neizglītota klausītāja ausij, tālab viņa cerēja, ka vilties neliks otrajā daļā solītā Bēthovena simfonija ar slaveno “Odu priekam”.

      Klasika paliek klasika, viņa sprieda, savelkot ciešāk ap pleciem koraļļsarkano apmetni, kas ļāva justies siltāk un mājīgāk vidē, kura jaunajai sievietei šovakar šķita pārāk pompoza, stīva, merkantila. Pat kultūras pasākumi nevar iztikt bez mūžīgās izdevīguma meklēšanas un vajadzīgo sakaru dibināšanas, viņa skumji secināja, atceroties, cik daudziem cilvēkiem vajadzējis spiest roku un smaidīt, jo Egonam tas bija svarīgi. Acīmredzot biznesā bez “ziepēšanās” nevar – kur politika, tur bizness. Un otrādi. Piepeši Signe blāvajā loga atspīdumā pamanīja, ka netālu, gluži vai blakus, nostājies kāds tumšs stāvs. 

     Meitene to pat nebūtu ievērojusi, ja ne košais akcents apmēram viņas acu augstumā – melna uzvalka ieskauts, skatienu piesaistīja spilgti sarkans krekls. Tieši tādā pašā tonī kā viņas apmetnis. “Zilais!” Signe pie sevis nosmīnēja, atminoties Egona reakciju uz piedāvājumu vīram pieskaņot kreklu viņas tērpam. “Tu jocīga, vai?” vīrietis bija sašutumā iesaucies. “Es takš neesmu nekāds homītis, ka man krekls bābu krāsās jāvelk!” Pašu meiteni gan šādi aizspriedumi uzjautrināja, bet viņa vienmēr ar interesi uzlūkoja vīriešus, kuri nebija tik aprobežoti un nebaidījās tapt pārprasti. Tādu nemaz nebija tik daudz, ja neskaita šovbiznesa pārstāvjus.

     Nedaudz pagriežot galvu un paceļot acis uz blakusstāvētāju, kura torss bija mazliet pavērsts pret meiteni, it kā viņš būtu gaidījis šo uzmanību, un ieraugot balto smaidu iedegušajā sejā, ko ierāmēja īsi tumši mati un izskūta vaigu bārda smalkā līnijā pa žokļa kaulu gandrīz līdz zodam, Signe iekšēji nodrebēja.

Tālākie notikumi atrodami grāmatā: